Menu

  • W świecie fantasy

    W świecie fantasy

    19 września br. w hali sportowej odbyło się spotkanie autorskie z absolwentką naszej szkoły Wiktorią Czyżycką, promujące wydanie drugiego tomu jej powieści high fantasy pt."Imperium smoczej blizny. Przymierze".

    - Jestem bardzo wzruszona, że mogę być tutaj z wami - mówiła 17-letnia pisarka. - Pewnie niektórzy z was pamiętają mnie jeszcze ze szkolnych korytarzy.

    - Nie chcę opowiadać o swoim sukcesie, ale o swojej drodze do niego, o autorytetach i potrzebie spełniania marzeń - nawet jeśli wiąże się to z ciężką pracą - mówiła do zebranych.

    - A jakie są wasze marzenia? - pytała uczniów, którzy chętnie wyrywali się, by opowiedzieć o swoich pasjach i planach.

    - Patrzcie na mistrzów i autorytety, ale nie kopiujcie ich i nie porównujcie się do nich, bo to nie jest dobra droga. Porównujcie się tylko do siebie samych z przeszłości - podkreślała.

    Podczas spotkania Wiktoria opowiadała o swojej żmudnej drodze do wydawniczego sukcesu. Mówiła o tym, że startowała w pięciu konkursach literackich i żadnego nie wygrała, a mimo to nie poddawała się i nie przestawała pisać. O tym, że czasem otrzymuje od redaktorów miażdżące uwagi i musi przeredagowywać fragmenty powieści… Ale konstruktywną krytykę przyjmuje zawsze z wdzięcznością. - Przecież chcą dla mnie jak najlepiej. Tak jak wasi nauczyciele – dodawała.

    - W życiu ostatecznie nie liczą się porażki, ale nasze małe zwycięstwa - przekonywała.

    Zaznaczyła też, że nigdy pasja pisania nie przesłoniła jej innego ważnego życiowego celu – edukacji. Jest uczennicą klasy humanistycznej w Liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu, a w przyszłości rozważa studia na kierunku filologia angielska, gdyż chciałaby zostać tłumaczką.

    Podczas spotkania z sali padło kilkadziesiąt pytań od zainteresowanych słuchaczy. Dotyczyły szkolnych wspomnień Wiktorii, planów na przyszłość, pasji i zainteresowań, obecności w mediach społecznościowych, przyjaźni, życiowych autorytetów, zarobków, a nawet życia prywatnego…

    - Najlepsze wciąż jeszcze przede mną… - skwitowała z uśmiechem.

    Spotkanie, przeznaczone dla klas V-VIII, prowadziła polonistka Marta Kotyla, która na koniec przeczytała fragment najnowszego tomu powieści młodej autorki.

    Po spotkaniu ustawiła się kolejka chętnych do zakupu książek Wiktorii Czyżyckiej i otrzymania cennych autografów.

    Oba tomy powieści "Imperium smoczej blizny" wydało Wydawnictwo Alegoria. Można je nabyć m.in. na stronie Empiku.

  • Dzień Głośnego Czytania

    Dzień Głośnego Czytania

    Zgodnie z kilkuletnią tradycją 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania.

    Każda lekcja (nawet matematyka) rozpoczynała się od przeczytania fragmentu książki wybranej przez klasę ze szkolnej biblioteki. Uczeń – Strażnik Książki – czuwał nad 10-cio minutowym czasem czytania. Lektorami byli nauczyciele, uczniowie i nasza przemiła pani sekretarka Madzia Zając.

    Do zaczytania w przyszłym roku

    Bowiem cytując słowa noblistki Wisławy Szymborskiej: „Czytanie to najpiękniejsza zabawa…” . Potwierdzamy

  • Mamy srebro!

    Mamy srebro!

    DZIEWCZĘTA Z RAJSKA WICEMISTRZYNIAMI GMINY OŚWIĘCIM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ!

    6 października 2023 roku w hali sportowej im. mjra Piotra Szewczyka w Szkole Podstawowej w Rajsku odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt.Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny, która będzie reprezentować gminę Oświęcim podczas zawodów powiatowych. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.Nasze dziewczęta zaprezentowały się znakomicie! Dzięki ambitnej i walecznej grze zajęły drugie miejsce wywalczając tytuł Wicemistrza Gminy Oświęcim.

    Serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy!

    M. Siuśta-Konopczyńska

  • Zwiedziliśmy Kraków

    Zwiedziliśmy Kraków

    27 września br. klasy IV i V uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Pierwszym przystankiem było Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest ono jednym z największych w Europie, jego zbiory liczą ponad 240 samolotów, szybowców, śmigłowców, ponad 140 silników lotniczych i liczne zestawy rakietowe. W hangarach można zobaczyć samoloty z okresu pionierskiego i pierwszej wojny światowej oraz nowsze z końca dwudziestego wieku.

    Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema.


    Była to "żywa" lekcja fizyki na świeżym powietrzu. Dużo emocji dostarczyła zabawa na ruchomej platformie, pokazująca działanie siły bezwładności, tor saneczkowy oraz zielony labirynt. Uczniowie mogli samodzielnie rozszczepiać promienie słoneczne w pryzmacie, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego oraz szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 20 m. Dzięki osobistym doświadczeniom i eksperymentom, przy użyciu zmysłów, próbowali rozumieć świat otaczających nas zjawisk.

    Po pysznym obiedzie zjedzonym w ogrodowej restauracji uczniowie udali się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest on najstarszy w Polsce, został założony w 1783 r., i od ponad dwustu lat odgrywa dużą rolę w rozwoju nauki, edukacji i kultury jako miejsce badań, inspiracji artystycznych oraz "żywe muzeum" flory świata odwiedzane co roku przez tysiące osób.

    Obecnie na terenie ogrodu znajduje się około 5 tys. gatunków i odmian roślin z całego świata, w tym prawie 1tys. gatunków drzew i krzewów i ponad 2 tys, gatunków i odmian roślin szklarniowych.

    W trakcie zwiedzania uczniowie podziwiali „arboretum”, czyli parkową część Ogrodu, która zajmuje jego największą część i skupia ogromną kolekcję drzew i krzewów. Najcenniejszym okazem jest tu „Dąb Jagielloński”, który ma około 230 lat i został uznany za pomnik przyrody.

    Uczniowie mieli również możliwość oglądania kolekcji roślin tropikalnych, zgromadzonych m.in. w szklarni „Victoria”. W palmiarni „Jubileuszowej” oraz zespole szklarni tropikalnych podziwiali zbiór około 50 gatunków palm, roślin mięsożernych, tropikalnych roślin użytkowych czy najstarszą w Polsce kolekcję sagowców. Mogli się zapoznać z kilkoma okazami roślin, których nazwy są wspominane na kartach Biblii, m. in. winorośl, kąkol, drzewo chlebowe oraz przedstawicielami roślin śródziemnomorskich i roślin wodnych.

    To była bardzo pouczająca i ciekawa wycieczka. Uczniowie uzyskali szeroką wiedzę na temat zjawisk fizycznych, różnorodności i bogactwa flory świata. Wracali zmęczeni, ale uśmiechnięci.

    Wycieczka została dofinansowana w ramach programu „Poznaj Polskę”.



  • Złoto dla Kingi

    Złoto dla Kingi

    Uczennica klasy Va Kinga Chalcarz zdobyła złoty medal w krajowym turnieju Crossmintona, który odbył się w sobotę 16 września br. w hali sportowej w Brzeszczach. W zawodach wzięło udział ponad 40 zawodników.

    Nasza uczennica tryumfowała w kategorii GS U12. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

  • Spotkanie z policjantem

    Spotkanie z policjantem

    W trosce o bezpieczeństwo małych uczestników ruchu, dziś w szkole odbyło się spotkanie pierwszoklasistów z policjantami.

  • Zwyciężyła w konkursie

    Zwyciężyła w konkursie

    Uczennica naszej szkoły i reprezentantka Gminy Oświęcim  Zuzanna Pieczonka zdobyła I miejsce w kategorii 7-10 lat podczas finału Konkurs wokalny "Diamenty Kruszywa"! Nasza młoda wokalistka zaprezentowała utwór Edyty Górniak pt. To nie ja byłam Ewą. Gratulujemy laureatce nagrody i jej rodzicom! Cieszymy się, że mamy w naszej szkole i gminie wiele diamentów, jednym z nich jest Zuzia! 

  • Witaj szkoło!

    Witaj szkoło!

    Dziś zainaugurowaliśmy rok szkolny 2023/2024. Po mszy świętej uczniowie wraz z dyrekcją i wychowawcami udali się pod pomnik, aby uczcić 84. rocznicę boju pod Rajskiem. Kilka słów o bitwie, która została stoczona podczas wojny obronnej, 5 września 1939 roku wygłosiła historyczka naszej szkoły, Zofia Kanclerz. Zaapelowała do dzieci i młodzieży, aby byli Strażnikami Wolności i każdego dnia pamiętali o tych, którzy przelewali krew i poświęcali życie, abyśmy mogli żyć w pokoju. Delegacje szkoły i przedszkola złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem ukazującym Nike – bogini zwycięstwa.

    Kolejnym punktem inauguracji była uroczystość w hali sportowej im. mjra Piotra Szewczyka. Wielką edukacyjną przygodę rozpoczęli uczniowie klasy pierwszej. W podniosłej atmosferze ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły Przemysław Dziedzic, dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny! Życzenia satysfakcji, radości ze zdobywania wiedzy, wspaniałych przyjaźni i sukcesów w nauce złożyła uczniom dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych, Agata Michalska. Odczytała również list Wójta Gminy Oświęcim, Mirosława Smolarka skierowany do dzieci i nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny. Wychowawcą klasy pierwszej jest pani Małgorzata Rolewska.

  • Obiady od poniedziałku

    Obiady od poniedziałku

    Szanowni Rodzice, Opiekunowie!

    Przypominamy, iż obiady w szkolnej stołówce będą serwowane od przyszłego poniedziałku, tj. od 11 września br. Zadbajcie, aby do tego czasu, Wasze pociechy miały w swoich śniadaniówkach posiłki wystarczające na cały dzień nauki.

    Dziękujemy!

  • Rozpoczęcie roku szkolnego

    Rozpoczęcie roku szkolnego

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, które odbędzie się w poniedziałek 4. września 2023 r.

    8.30 - Msza św. w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Rajsku.

    Po mszy świętej - przejście pod pomnik poległych w Boju pod Rajskiem. Krótka uroczystość,. 

    ok. 9.45 - hala sportowa - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego połączone ze ślubowaniem uczniów klasy pierwszej. Następnie uczniowie z wychowawcami udają się do sal lekcyjnych.

    Do zobaczenia!

  • Ogłoszenie o pracę

    Ogłoszenie o pracę

    Dyrektor Szkoły Podstawowej im. JPII w Rajsku zatrudni nauczyciela – logopedę oraz nauczyciela prowadzącego zajęcia korekcyjno-kompensacyjne. Więcej informacji pod numerem 33 843 12 29.

  • Uwaga konkurs!

    Zapraszamy uczniów klas 4-6 do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Rajsku, który odbędzie się dnia 12 czerwca br. (poniedziałek). W szkolnej bibliotece można wypożyczyć "Przewodnik Grzesia po Rajsku" (autorstwa uczniów SP w Rajsku), który zawiera istotne informacje dotyczące wsi Rajsko. 

    Przewodnik dostępny jest także poniżej (plik pdf pod zdjęciem)

    Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

    Prosimy o zgłoszenie swojego udziału do dnia 7 czerwca br. (środa) do Pani Zofii Kanclerz lub Pani Karoliny Krzak.

    Przewodnik Grzesia po Rajsku - Kliknij w poniższy plik:

     

    PRZEWODNIK_GRZESIA_PO_RAJSKU-1.pdf

  • Żywa lekcja historii...

    Żywa lekcja historii...

    Dziś naszą szkołę odwiedzili rycerze z BRACTWA RYCERSKIEGO KERIN z miejscowości Subkowy, leżącego nieopodal Malborka. 

    Goście zaprosili uczniów w niezwykłą podróż w głąb dziejów ojczyzny, opowiadając historię naszego godła narodowego – Orła Białego.

    Członkowie bractwa zaprosili uczniów do udziału w historycznych inscenizacjach. Dzieci zostały przebrane w stroje z epoki i wcieliły się w rolę królów, królowych i rycerzy.

    Aktywne współtworzenie historycznego spektaklu pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć dzieje jednego z naszych symboli narodowych. Niezwykła interaktywna podróż, w którą zabrali nas członkowie bractwa Kerin, była okazją do refleksji nad korzeniami naszej państwowości. 

  • Plastyczne sukcesy

    Plastyczne sukcesy

    Uczniowie naszej szkoły: Jakub Żołna (kl. I), Lena Pohl (kl. II) oraz Karol Tarnowski (kl. I) zdobyli nagrody w XX BIENNALE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY. Prace Natalii Nowosiadły (kl. III) i Jakuba Krokosza (kl. IV) zostały zakwalifikowane do wystawy, którą można podziwiać w Oświęcimskim Centrum Kultury.

    Na konkurs organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu dostarczono 465. Jesteśmy dumni z naszych młodych artystów.

    Gratulujemy!

  • Jesteśmy eko!

    Jesteśmy eko!

    Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim ekologicznym konkursie charytatywnym dla placówek oświatowych.

    Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów ponad 60 kg odzieży używanej trafi do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

    Tekstylia zostaną dokładnie zważone, posortowane oraz zamienione na darowiznę finansową dla podopiecznych fundacji.

    Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy i magnesy.

    Szkolne koło ekologiczno-plastyczne "Ekoludki" dziękuje Wszystkim za pomoc i wsparcie

    Karolina Krzak

  • Zuzia bezkonkurencyjna

    Zuzia bezkonkurencyjna

    Wielki sukces uczennicy klasy pierwszej, Zuzi Pieczonki, która reprezentując naszą szkołę, zajęła 1 miejsce w konkursie piosenki wiosennej "Płyń głosie po rosie" organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie.

    Śpiewała dwie piosenki, dowolną i obowiązkową i okazała się bezkonkurencyjna.

    Występ laureatów odbędzie się 26 maja w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej "Geosfera" w Jaworznie.

    Brawo Zuzia!

    Wielkie gratulacje

  • Wywalczyli brąz!

    Wywalczyli brąz!

    Brąz dla dziewcząt i chłopców z Rajska w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w mini piłce ręcznej

    25 kwietnia 2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Osieku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

    Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.

    Poziom gry był bardzo wyrównany. Dziewczęta i chłopcy walczyli w każdym meczu do ostatniej minuty.

    Po bardzo dobrej i ambitnej grze, okupionej kilkoma kontuzjami, ostatecznie wywalczyli w obu kategoriach III miejsce w POWIECIE OŚWIĘCIMSKIM

    Serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy.

    M.Siuśta-Konopczyńska, Alicja Koegler

  • Rajski tydzień dla ziemi

    Rajski tydzień dla ziemi

    22 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię”. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym tygodniu ekologicznym zorganizowanym przez nauczycieli, pod kierunkiem p. ŁUKASZA NIEWIADOMSKIEGO .

    W ramach tygodnia ekologicznego uczniowie mogli liczyć na liczne atrakcje, takie jak wystawy prac czy „dzień bez pytania” oraz poszerzyć swoją wiedzę na tematy proekologiczne.

    W ramach akcji „Tydzień dla Ziemi" odbyły się również dwa konkursy szkolne – rywalizacja międzyklasowa na najlepszą „Ekoklasę” oraz szkolny konkurs fotograficzny pod hasłem „Rajska przyroda”.

    „Rajski tydzień ekologiczny” rozpoczął się w dniu 22 kwietnia. Uczniowie klas I-VIII otrzymali pakiet zadań do wykonania w ramach konkursu międzyklasowego. Uczniowie, którzy tego dnia ubrani byli na zielono, byli zwolnieni z odpowiedzi ustnej oraz niezapowiedzianych form sprawdzenia wiedzy.

    Podczas „tygodnia ekologicznego" uczniowie wykonali następujące zadania poszerzające nie tylko ich wiedzę z zakresu ochrony środowiska lecz również kreatywność i umiejętność pracy w grupie.

    Klasy I-III

    • Wykonanie gazetki klasowej na temat „Ziemia – moje miejsce do życia”.

    • Wykonanie plakatu z otrzymanych surowców wtórnych pod hasłem „Segregacja odpadów”

    • Klasowy test wiedzy ekologicznej „Oszczędzaj wodę”

    Klasy IV – VIII

    • Wykonanie gazetki klasowej o tematyce proekologicznej:

    Klasa IV – „Gatunki roślin i zwierząt zagrożone wyginięciem”

    Klasa V – „Odnawialne źródła energii”

    Klasa VI – „Recykling”

    Klasa VII – „Smog”

    Klasa VIII – „Efekt cieplarniany”

    • Wykonanie projektu ekologicznego – „Ekosztuka” z otrzymanego zestawu surowców z recyklingu.

    • Klasowy test wiedzy ekologicznej „Oszczędzaj wodę”

    W dniu 27 kwietnia 2023 roku podsumowano wyniki rywalizacji międzyklasowej, w której zwyciężyła klasa IV.

    Równocześnie podczas „Rajskiego tygodnia ekologicznego” odbył się konkurs fotograficzny pod hasłem „Rajska przyroda”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach.

    • Klasy I-III – Alicja Gzyl klasa III

    • Klasy IV-VI – Joanna Fal klasa V

    • Klasy VII – VIII – Amelia Kubicka klasa VIII

    Prace konkursowe zostały wystawione na piętrze naszej szkoły w postaci galerii prac i można się z nimi zapoznać do dnia 11 maja 2023 roku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom obydwu konkursów.

    Podczas tygodnia ekologicznego szkolne koło ogrodnicze w ramach akcji promocyjnej koła pozyskało środki na zakup potrzebnych w ogródku szkolnym narzędzi oraz nasion. Wyniki akcji koła ogrodniczego zostały przedstawione podczas uroczystego wręczenia nagród w szkolnym konkursie ekologicznym oraz konkursie fotograficznym.

    Kolejnym działaniem proekologicznym podczas „Szkolnego tygodnia ekologicznego” jest udział naszej szkoły w charytatywnym konkursie. Z inicjatywy szkolnego koło ekologiczno-plastycznego EKOLUDKI uczniowie mogą wsiąć udział w trwającym do 15 maja konkursie "Ecokonkurs" organizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości odzieży używanej, która następnie zostanie poddana recyklingowi.

    Na podsumowanie „Rajskiego tygodnia ekologicznego” w dniu 28 kwietnia odbyło się spotkanie online w ramach projektu międzynarodowego przygotowane przez panią Lucynę Momot – nauczyciela języka angielskiego.

    Wszystkim uczestnikom „Rajskiego tygodnia ekologicznego” dziękujemy za udział w konkursach i akcjach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły.

    Łukasz Niewiadomski

  • Akcja Żonkile

    Akcja Żonkile

    W 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim nasi uczniowie wzięli udział akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile" upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

    Żółte papierowe kwiaty – symbol pamięci o bohaterach powstania - wykonywały wczoraj nasze Świetliczaki. Dziś w szkole pojawiły się plakaty informujące o tragicznych wydarzeniach z 1943 roku. Uczniowie przypinali żółte żonkile do piersi, na znak, że #ŁączyNasPamięć. Dzieci wykonywały na lekcji informatyki plakaty z motywem żółtego kwiatu, a młodzież z klasy 8. obejrzała premierowy klasyk polskiego reportażu - animację „Zdążyć przed Panem Bogiem”, wyświetlany na kanale YouTube Muzeum POLIN.

    Narracja w filmie opartym na motywach książki „Zdążyć przed Panem Bogiem” Hanny Krall toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w okresie II wojny światowej, gdzie poznamy losy młodego Edelmana: gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX wieku, kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX wieku – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu. Poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane nam zarówno przez Reporterkę, jak i samego Edelmana są osią przewodnią spajającą poszczególne wątki opowieści. Podobnie jak czerwona nić.

    Powstanie w getcie Warszawskim - największy zbrojny zryw Żydów w czasie II wojny światowej, a także pierwsze powstanie wielkomiejskiego w okupowanej Europie. Było ono odpowiedzią na rozpoczęcie przez Niemców akcji ostatecznej likwidacji getta. W nierównej, trwającej prawie miesiąc walce słabo uzbrojeni bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej oraz Żydowskiego Związku Wojskowego stawili opór żołnierzom z oddziałów SS, Wehrmachtu, Policji Bezpieczeństwa i formacji pomocniczych. To tragiczne i heroiczne powstanie stało się symbolem oporu Żydów z Polski wobec Holokaustu

  • Obejrzeliśmy rewię na lodzie...

    Obejrzeliśmy rewię na lodzie...

    12 kwietnia uczniowie klas I-III naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się do Oświęcimia, aby zobaczyć rewię na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza".

    Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

    Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna.

    Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku
    ul. Edukacyjna 11
    32-600

Galeria zdjęć