Menu

  • Pobiegnij i pomóż!

    Pobiegnij i pomóż!

    Wolontariusze naszej szkoły wezmą udział w V Charytatywnym Biegu na Molo, który odbędzie się 12 października 2019 r.w Osieku. Wszystkich uczniów i ich rodziców serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

    Kogo zapraszamy na bieg? Wszystkich zapalonych biegaczy, niezależnie od płci i wieku! Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie internetowej Resortu MOLO w Osieku: https://czasnamolo.pl/biegnamolo/

    HARMONOGRAM BIEGU

    Od godziny 9:00 – 11:00 - zgłoszenia i wydawanie starterów

    Godzina 10:00 - otwarcie zawodów

    Godzina 10:10 Biegi w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych z podziałem na biegi dziewcząt i chłopców:
    – bieg przedszkolaków: rocznik 2013 – 2015: 150 m
    – bieg dzieci szkół podstawowych 2010 – 2012: 150 m
    – bieg dzieci szkół podstawowych 2007 – 2009: 300 m
    – bieg dzieci szkół podstawowych 2004 – 2006: 450 m

    Godzina 12:00 - Bieg główny

    Ok. 13:30 - Dekoracja zwycięzców

    Dochód z V Biegu na Molo zasili przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy - Jagódki i Gabrielka. Zapraszamy!!!

  • Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach w ramach projektu "Czytam-polecam"!

    Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach w ramach projektu "Czytam-polecam"!

    Zapraszam do udziału w konkursach na ilustrację, recenzję i prezentację multimedialną dotyczącą ulubionego utworu literackiego.Szczegóły w zakładce Biblioteka, podstrona Konkursy. Zachęcam do udziału!Bibliotekarz

  • Zajęcia w MBP w Oświęcimiu

    Zajęcia w MBP w Oświęcimiu

    Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek!

    Z tej okazji uczniowie kl.VII mieli okazji uczestniczyć w zajęciach dotyczących fantastyki w Galerii Książki w Oświęcimiu w ramach współpracy, którą nasza biblioteka szkolna systematycznie porawadzi z tą znamienitą oświęcimską biblioteką.

  • Jesteśmy EKO!

    Jesteśmy EKO!

    Dwie nagrody główne w konkursie ekologicznym trafiły do rąk naszych uczniów!

    20 września 2019 r. uczniowie, których prace zostały zakwalifikowane do finału konkursu plastycznego na plakat p.h. "Zawsze dobra do picia, woda prosto z kranu", udali się wraz z opiekunem - Małgorzatą Rolewską do Oświęcimskiego Centrum Kultury w Oświęcimiu na uroczystość wręczenia nagród laureatom. Organizator - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, ogłosił tam także oficjalne rozpoczęcie Roku Promującego Wodę Do Picia Prosto z Kranu. Do finału konkursowego wytypowano aż 200 plakatów z miasta i gminy Oświęcim. Z wielką radością przyjęliśmy informację, że wśród 12 nagród głównych, aż dwie przypadły uczniom naszej szkoły!  Szczęściarzami okazali się: Julia Waligóra z kl. lll i Maciej Pawlusiak z kl. lV. Jury konkursu przyznało także 36 wyróżnień. Tutaj również zaakcentowaliśmy swoją obecność. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Joanna Janik z kl. IV i Filip Rozmus z kl. III. Gratulacje dla zwycięzców i życzenia kolejnych sukcesów artystycznych!

  • Bezpieczeństwo to podstawa!

    Bezpieczeństwo to podstawa!

    Dzieci z klas I-III wzięły udział w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Policjanci zapoznali dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

    Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

     

    Dziękujemy za spotkanie!

     

  • Ruszyły zajęcia z projektów realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

    Ruszyły zajęcia z projektów realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

    Uczniowie próbowali swoich sił jako młodzi krytycy literaccy próbując napisać recenzję ", a także uwieczniali się z książką w dłoni, realizując zadania projektu "Czytam. Polecam"

  • Porozmawiają o hejcie

    Porozmawiają o hejcie

     

    20 listopada 2019r. uczniowie z klas VII i VIII naszej szkoły wezmą udział w konferencji HATE OFF! SERFUJ BEZ NIENAWIŚCI!, zorganizowanej przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka w Galerii Książki w Oświęcimiu. Gościem specjalnym konferencji będzie znany youtuber - Krzysztof Piersa, który w sposób „docierający” do serc i umysłów młodych opowie o plusach i minusach „życia” w przestrzeni internetowej.

    "Hejt jest zjawiskiem wszechobecnym w Internecie. Dzieci i młodzież spotykają się z nim niemal codziennie. Nie tylko czytają nienawistne komentarze, ale często sami je tworzą. Ranią obraźliwym słowem lub obrazkiem innych, nie myśląc o konsekwencjach" piszą dr Alicja Bartuś oraz Ola Bielska z OIPC– organizatorki przedsięwzięcia

    Wierzymy, że warto rozmawiać z młodymi ludźmi na ten temat, dlatego chcemy, aby uczniowie SP Rajsko wraz ze swoimi rówieśnikami z oświęcimskich szkół podstawowych wspólnie zastanowili się, jakie szkody może wyrządzić hejt oraz jak można mu przeciwdziałać.

    Podczas konferencji klasy będą miały możliwość zaprezentowania przygotowanych wcześniej plakatów pt. „Bez nienawiści w Internecie” Twórcy najlepszej pracy zostaną wyróżnieni nagrodą główną – wyjściem do kręgielni Ku;a-Hula w Oświęcimiu.

    Monika Bartosz


     

     

  • Wolontariuszki na medal!

    Wolontariuszki na medal!

    W minioną sobotę, 7 września br., 100 lat istnienia świętował Klub Sportowy „Soła Oświęcim”. Z tej okazji na klubowym stadionie odbył się wielki piknik charytatywny dedykowany małej Ali Włodarczyk z Brzeszcz – podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, z którą od lat współpracuje szkolny Klub Wolontariatu.

    3-latka cierpi na wodogłowie i wymaga intensywnej rehabilitacji. Wolontariuszki z klasy siódmej i ósmej, a także absolwentki naszej szkoły, kwestowały z puszkami podczas imprezy i obsługiwały stoiska z atrakcjami dla dzieci. W towarzyszącym jubieluszowi biegu na dystansie 5 km, zorganizowanym przez oświęcimski klub biegaczy "Zadyszka", wystartowała Marta Kotyla – na co dzień polonistka naszej szkoły, którą wszyscy owacjami powitaliśmy na mecie.

    Wszystkim wolontariuszkom i uczestnikom imprezy - serdecznie dziękuję za wspólną pracowitą sobotę.

    Monika Bartosz

  • 80. rocznica Bitwy pod Rajskiem

    80. rocznica Bitwy pod Rajskiem

    Największym starciem polskich i niemieckich wojsk na Ziemi Oświęcimskiej podczas wojny obronnej 1939 roku była Bitwa pod Rajskiem. Pamięć jej ofiar 4 września uczcili krewni poległych, przedstawiciele władz krajowych i samorządowych, delegacje środowisk kombatanckich, placówek oświatowych, lokalnych organizacji i instytucji, służb mundurowych oraz dzieci i młodzież.

    Po uroczystej mszy w kościele w Rajsku uczestnicy obchodów zebrali się przy Pomniku Nike. Tutaj w asyście pocztów sztandarowych i warty pełnionej przez uczniów klasy mundurowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 odśpiewano hymn państwowy.

    Zastępca wójta Gminy Oświęcim Halina Musiał oczytała list wójta Mirosława Smolarka. Jego słowa były wyrazem hołdu dla bohaterów polskiego września i apelem, żeby współcześni wyciągali roztropne wnioski z trudnej i krwawej historii.

    Kwiaty przy Pomniku złożyli wicewójt Halina Musiał i sekretarz Gminy Oświęcim Robert Dziuba, poseł RP Dorota Niedziela, przedstawiciele Powiatu Oświęcimskiego, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i dyrektor Muzeum Zamek Wioletta Oleś, radni i sołtysi Gminy Oświęcim, delegacje samorządowych instytucji, stowarzyszeń kombatanckich, Rady Sołeckiej, organizacji działających w Rajsku, Fundacji Pobliskie Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau, miejscowego przedszkola i Szkoły Podstawowej im. JP II w Rajsku, służb mundurowych oraz krewni poległych w Bitwie pod Rajskiem żołnierzy. 

    Mniej oficjalną częścią uroczystości był piknik wojskowy połączony z występami artystycznymi Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Rajsku pod opieką Małgorzaty Rolewskiej oraz Zespołu Śpiewaczego "Rajskowianki". Obchodom towarzyszyła plenerowa wystawa prezentująca los mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej podczas II wojny światowej i polskie formacje wojskowe walczące w Bitwie pod Rajskiem.

    Tekst i foto Urząd Gminy Oświęcim

  • Rozpoczęcie roku szkolnego

    Rozpoczęcie roku szkolnego

    2-go września 2019 roku w naszej szkole zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. 

    O godzinie 9.00 w hali sportowej spotkali się nauczyciele i uczniowie oraz licznie przybyli rodzice. Dyrektor Przemysław Dziedzic powitał uczniów po wakacjach, przedstawił nauczycieli uczących w klasach I-VIII i życzył uczniom wielu sukcesów w nauce w nowym roku szkolnym. Szczególnie słowa powitania zostały skierowane do uczniów klasy I-szej, rozpoczynających edukację w naszej szkole. Ich wychowawcą jest pani Regina Ilich. Złożyli oni ślubowanie i zostali uroczyście pasowani na uczniów.

    Po ceremonii inauguracji roku szkolnego uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

    W naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie 126 uczniów. Wszystkim życzymy, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości oraz zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

  • Godziny pracy świetlicy szkolnej

    Godziny pracy świetlicy szkolnej

    Świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach:

    7.00-8.00; 11.00-16.15

  • Szkoła bez dzwonków

    Szkoła bez dzwonków

    W trosce o zdrowie naszych dzieci i ich lepsze funkcjonowanie zrezygnowaliśmy w naszej szkole z dzwonków.


    - Wiadomym jest, że dzwonki powodują natężenie hałasu i podnoszą poczucie stresu zarówno u uczniów, jak i u nauczycieli oraz potęgują zachowania stadne - efekt eksplozji energii uczniowskiej na dźwięk dzwonka na przerwę – mówi dyrektor SP im. Jana Pawła II w Rajsku Przemysław Dziedzic. - Mamy w naszej szkole również uczniów nadwrażliwych słuchowo – dzięki takiemu rozwiązaniu poczują się z pewnością bezpieczniej.
    Intencją wprowadzonej innowacji jest, aby uczniowie spokojniej wychodzili na przerwę, a na lekcji mogli się bardziej skupić na tym, co mówi nauczyciel niż na oczekiwaniu na dzwonek.

    Dzięki takiemu rozwiązaniu wspieramy system edukacji oparty na zaufaniu i partnerstwie, a nie nakazie i egzekwowaniu pracy.

    - Jeśli zmiana zostanie zaakceptowana, rozważymy wprowadzenie jej na stałe - dodaje dyrektor.

     

    Dlaczego zrezygnowaliśmy z dzwonków?

     

    1. w szkole jest mnóstwo zegarów, dzięki którym można skutecznie kontrolować czas;

     

    2. uczniowie uczą się gospodarowania czasem, odpowiedzialności;

     

    3. skuteczne funkcjonowanie szkoły bez dzwonków sprawdziło się w edukacji skandynawskiej (uchodzącej za modelową edukację europejską), w publicznych szkołach niemieckich oraz w polskich szkołach prywatnych i społecznych.

     

     

     

     

  • 30.08.2019

    Moduł BIBLIOTEKA został zmodyfikowany

  • Lekcje w roku szkolnym 2019/2020

     

    1. 8.00-8.45

    2. 8.50-9.35

    3. 9.45-10.30

    4. 10.40-11.25

    przerwa obiadowa

    5. 11.45-12.30

    6. 12.40-13.25

    7. 13.30-14.15

    8. 14.20-15.05

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się w poniedziałek, 2 września br. Zainauguruje go msza św., która odprawiona zostanie o godz. 8.00 w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Rajsku. Po niej wszystkich uczniów zapraszamy w mury szkoły na akademię i spotkanie z wychowawcami klas.

  • Erasmus+

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Erasmus+.

        Gimnazjum w Rajsku uczestniczy w programie Erasmus+. Naszymi partnerami są szkoły ze Szwecji i Portugalii. Projekt pt. „Jedzenie i zdrowie w Europie” jest  realizowany od roku 2016.  Opiera się na propagowaniu zdrowego odżywiania oraz aktywnego stylu życia w oparciu o sport. Nacisk położony jest również na naukę języków obcych oraz problematykę integracji uchodźców oraz szeroko pojętej tolerancji.

        Ekologiczny tunel, ogródek warzywny, kompostownik to jedne z wielu trwałych rzeczy, które powstały w trakcie projektu i będą służyły przyszłym rocznikom. Językiem projektu jest język angielski. Uczniowie z Polski, Szwecji i Portugalii posługują się tym językiem aby wspólnie realizować cele projektu, a jest ich naprawdę sporo. Język angielski, wykorzystywany podczas rozmów w krajach partnerskich, na Skypie, na platformie internetowej, na facebooku projektu CLAP niewątpliwie rozwija u uczestników radzenie sobie z  językiem obcym w życiu codziennym. Jest używany podczas rozwiązywania problemów pojawiających się w czasie zadań, planowania zadań i rozliczania ich wykonania.  Ponadto w trakcie trwania projektu tworzona jest dokumentacja filmowa, wykonywana przez uczniów w języku angielskim, oraz wspólne pisanie rozdziałów do książki opisujących doświadczenia w projekcie. Drugie zadanie odbywa się przy pomocy nauczyciela, natomiast filmy tworzone są samodzielnie przez uczniów. 

    Spotkania międzynarodowe.

         W trakcie realizacji trzyletniego projektu odbyło się kilka spotkań międzynarodowych. W pierwszym, które miało miejsce w Polsce,  uczestniczyli tylko koordynatorzy, nauczyciele z trzech krajów projektu. Pracowano wówczas nad zaplanowaniem i skoordynowaniem działań.

        Następnie w grudniu 2016r. odbyło się międzynarodowe spotkanie uczestników w Szwecji, w szkole w Goteborgu. Było ono poprzedzone udziałem nauczycieli w konferencji Nobel Week Dialogue, odbywającej się corocznie w przeddzień rozdania Nagród Nobla. Temat konferencji bardzo wpasował się w tematykę projektu, brzmiał bowiem „Twój talerz, nasza planeta”, a panele dyskusyjne prowadzone były przez wielu laureatów nagrody Nobla.  W          konferencji tej brały udział Lucyna Momot oraz Renata Patyk a także czterech nauczycieli ze szkoły partnerskiej ze Szwecji. 

       W roku szkolnym, 2017/2018 odbyły się dwa spotkanie międzynarodowe. We wrześniu gościliśmy u siebie Szwedów i Portugalczyków, a następnie sami pojechaliśmy do Portugalii.

         Podczas wizyty w Polsce, we wrześniu 2017 r. wszyscy pracowaliśmy w ogródku szkolnym, analizowali procesy chemiczne zachodzące podczas kompostowania, porównywali plony pomiędzy krajami, wymieniali się obserwacjami oraz tworzyli ekologiczny ogródek z butelek plastikowych. Uczestnicy projektu brali udział w wyjazdach edukacyjnych do Chaty Chlebowej oraz Koziej Zagrody w Brennej, gdzie poznawali techniki pieczenia chleba i podpłomyków oraz szczegółowo poznawali proces tworzenia oscypka, biorąc w tym aktywny udział. W związku z faktem, iż tematem projektu jest jedzenie i zdrowie w Europie, spotkania zaplanowane są w ten sposób, aby tematyka odżywiania i jedzenia pojawiała się podczas wszystkich działań i tak wyjazd do Krakowa do muzeum pod sukiennicami poruszał tematykę roli soli w odżywianiu człowieka, natomiast wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau skupiła się wokół tematu braku pożywienia i jego wyniszczającego wpływu na organizm człowieka. Ostatni dzień pobytu zagranicznych gości w Polsce odbył się pod hasłem „Wspólne gotowanie tradycyjnych polskich dań” i polegał na przygotowaniu w domach rodzin goszczących polskich potraw, które następnie zostały zaprezentowane a później skonsumowane na uroczystym pożegnaniu gości, które odbyło się w świetlicy szkolnej w Rajsku.  

    Następne spotkanie międzynarodowe miało miejsce w Portugalii, w marcu 2018 r.  Uczniowie poznali procesy wytwarzania oliwy z oliwek w wytwórni Fonte de Bica, uczestniczyli w zajęciach na plaży w Peniche badając i klasyfikując rośliny i organizmy znajdujące się na skałach.

    Brali udział w wykładach i zajęciach sportowych w Wyższej Szkole Sportu i Turystyki w Rio Maior. Ponadto odbyła się lekcja surfowania w miejscowości Peniche, której towarzyszył ogromny entuzjazm zarówno uczniów jak i nauczycieli. Kolejnym punktem była wizyta w centrum Lizbony oraz wykłady w Oceanarium połączone z obserwacją różnorodnych mieszkańców głębi Atlantyku,  Pacyfiku oraz Oceanu Indyjskiego. Uczestnicy projektu prezentowali swoje prace o sposobach przechowywania żywności. Odbyła się też projekcja filmów  o pszczelarstwie, wywiadów na temat świadomych wyborów konsumenckich oraz filmów-wywiadów na temat zdrowego jedzenia, świadomości dotyczącej żywnościowych produktów organicznych i ich cen. Uroczyste zakończenie projektu, które zorganizowano w świetlicy szkoły w Rio Maior uświetnił  występ portugalskiej formacji Dance Club.

        W listopadzie 2018r. odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowe, tym razem szkołą goszczącą była szkołą w Rajsku. Uroczyste powitanie odbyło się na świetlicy szkolnej. Nie brakowało zaproszonych gości, między innymi pana Zygmunta Stanclika, przyjaciela szkoły oraz przedstawicieli Stowarzyszenia „Dolina Soły”. Tego samego dnia odbyły się zajęcia na basenie w Oświęcimiu, podczas których ćwiczyliśmy udzielanie pierwszej pomocy. Kolejne dwa dni upłynęły na wycieczce po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.  Uczestnicy projektu brali udział w zajęciach praktycznych w wioskach edukacyjnych a zajęcia obejmowały np. dojenie krowy, wytwarzanie sera, mielenie mąki oraz zajęcia teoretyczne w muzeach. Kolejny dzień był kontynuacją dwóch poprzednich – podczas zajęć deptaliśmy kapustę, tworzyli kopiec do przechowywania warzyw w ogrodzie szkolnym oraz badali żywność z użyciem mikroskopów. Tworzenie piramidy zdrowego żywienia - zajęcie to było konkursem dla uczestników z Polski, Portugalii oraz Szwecji.

        Ostatni dzień projektu obejmował zwiedzanie Muzeum Ratusz w Oświęcimiu, zakupy w sklepie ze zdrową żywnością oraz warsztaty dotyczące tolerancji  w Centrum Żydowskim w Oświęcimiu. Tolerancja jest bardzo ważnym punktem projektu, gdyż podczas projektu następuje kontakt z innymi kulturami, zwyczajami oraz poglądami. Zajęcia prowadzone przez Macieja Zabierowskiego oraz absolwenta naszej szkoły Michała Momota przybliżyły pojęcie tolerancji i pozwoliły na chwilę refleksji nad własną tożsamością w kontekście wielokulturowości. Podczas zajęć wyświetlono film zatytułowany „All that we have.”   Następnie odbyła się dyskusja na temat jedzenia i wartości odżywczych w stołówkach krajów projektu. Uroczyste zakończenie miało miejscem po południu w piątek na świetlicy szkolnej. Rodzice uczniów biorących udział w projekcie przygotowali zdrowy poczęstunek. Odbyła się projekcja filmu przygotowanego przez Jakuba Kołodzieja. Wszystkie spotkania tłumaczone były na bieżąco przez ucznia klasy III A gimnazjum Daniela Orlickiego.    

        W maju 2019r pojechaliśmy na podsumowanie projektu do Szwecji. Tam rozpoczęła się nasza przygoda i tam miała się skończyć. Jak podczas każdego spotkania międzynarodowego pracowaliśmy wspólnie nad kilkoma zadaniami, poznawali kulturę i szkołę w Goteborgu. Jednak jak przystało na podsumowanie, większość czasu poświęcaliśmy na refleksje dotyczące naszej trzyletniej pracy. Zrodził się także pomysł, aby spotkać się w Polsce, we wrześniu 2019 r. na uroczystym podsumowaniu i  mamy nadzieję, że przyniesie to nowe pomysły i kontynuację współpracy ze szkołą w Rio Major i Goteborgu.

     

        

  • Konkurs plastyczny

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs plastyczny.

    1 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się rozdanie nagród
    i wyróżnień z dwóch powiatowych konkursów plastycznych.  Wśród laureatów  XXIII Konkursu Plastycznego „Moje marzenia” znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie otrzymała  Joanna Janik z klasy IV oraz Maciej Pawlusiak z klasy III.

     
    Natomiast autorami nagrodzonych prac w IX Powiatowym Konkursie Plastycznym „Lubię Smoki” są Marta Tobiasz  z klasy IIIA gim i Wiktor Sołtysik z klasy IIIB gim Wyróżnienie otrzymał Krystian Zając z klasy IIIC gim. A prace aż siedmiorga uczniów zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej. Autorami są: Kamila Dziwak, Angelika Enson,  Wiktoria Korbel, Krzysztof Mysiakowski, Emillia Sobol, Jacek Księżarczyk oraz
    Staś Majerski. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • FINAŁ WOIEWÓDZKI JEST NASZ !!!

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii FINAŁ WOIEWÓDZKI JEST NASZ !!!.

    FINAŁ WOIEWÓDZKI JEST NASZ !!!

    Piłkarki z Rajska – trzecie w Zawodach Rejonowych w Nowym Targu.

    28.05.2019 roku w Nowym Targu odbyły się REJONOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT . Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów z: Rajska, Wiśniowej, Wysokiej, Lachowic oraz Rokocin. Dziewczęta rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie, uczennice z naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze i wywalczyły podium. Pierwsze trzy miejsca przeszły do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 04.06.2019 roku w Nawojowej. Pomimo III miejsca, dziewczyny jadą dalej na Finał Województwa Małopolskiego i będą dalej dzielnie reprezentować naszą szkołę! Życzymy powodzenia !

    GRATULACJE !!!

    Pani Dyrektor OKSiR-u Jadwiga Szczerbowska zapewniła młodzieży wygodny i bezpieczny transport do Nowego Targu i Nawojowej za co bardzo dziekujemy.

  • CZWARTE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE !!!

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii CZWARTE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE !!!.

    CZWARTE MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE !!!

    Piłkarki z Rajska – czwarte w FINALE WOJEWÓDZKIM

    04.06.2019 roku w NAWOJOWEJ odbył się FINAŁ WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT . Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów z następujących miejscowości: Rajska, Ptaszkowej, Wiśniowej, Lachowic oraz uczennice ze Szkoły Podstawowej w Młyńczyskach . Dziewczęta rozegrały mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie, uczennice z naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze i wywalczyły IV miejsce w Województwie Małopolskim.

    GRATULACJE !!!

    Pani Dyrektor OKSiR-u Jadwiga Szczerbowska zapewniła młodzieży wygodny i bezpieczny transport do Nowego Targu i Nawojowej za co bardzo dziekujemy.

  • Wiosenny Festiwal Teatralny „Let’s Speak Up!”

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wiosenny Festiwal Teatralny „Let’s Speak Up!”.

    Wiosenny Festiwal Teatralny „Let’s Speak Up!”

    W środę 29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rajsku odbył się Wiosenny Festiwal Teatralny. Uczniowie ze szkół podstawowych w Rajsku, Grojcu i Porębie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Publiczność mogła zobaczyć przedstawienia: „Murder at Downing Street”, „Hensel and Gretel” oraz „The New Story of Little Red Riding Hood”, grane przez dzieci z klas: 4 – 8. W przerwach odbyły się pokazy filmików amatorskich w języku angielskim, przygotowanych przez dzieci na zajęciach teatralnych.

    Głównym celem festiwalu była popularyzacja nauki języka angielskiego w oderwaniu od podręczników oraz integracja dzieci z różnych szkół gminy Oświęcim. Głównymi koordynatorami oraz realizatorami zajęć i pokazu były: p. Izabela Konieczny, p. Agnieszka Mąsior oraz p. Paulina Waliczek.

    Po przedstawieniu odbyło się wręczenie upominków i słodki poczęstunek. 

    Impreza była zwieńczeniem rocznego projektu językowego realizowanego dzięki wsparciu z programu English Teaching Activities realizowanemu przez Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA.

    Wiosenny Festiwal Teatralny „Let’s Speak Up!”

    W środę 29 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Rajsku odbył się Wiosenny Festiwal Teatralny. Uczniowie ze szkół podstawowych w Rajsku, Grojcu i Porębie zaprezentowali wyniki swojej pracy. Publiczność mogła zobaczyć przedstawienia: „Murder at Downing Street”, „Hensel and Gretel” oraz „The New Story of Little Red Riding Hood”, grane przez dzieci z klas: 4 – 8. W przerwach odbyły się pokazy filmików amatorskich w języku angielskim, przygotowanych przez dzieci na zajęciach teatralnych.

    Głównym celem festiwalu była popularyzacja nauki języka angielskiego w oderwaniu od podręczników oraz integracja dzieci z różnych szkół gminy Oświęcim. Głównymi koordynatorami oraz realizatorami zajęć i pokazu były: p. Izabela Konieczny, p. Agnieszka Mąsior oraz p. Paulina Waliczek.

    Po przedstawieniu odbyło się wręczenie upominków i słodki poczęstunek. 

    Impreza była zwieńczeniem rocznego projektu językowego realizowanego dzięki wsparciu z programu English Teaching Activities realizowanemu przez Nidzicką Fundację Rozwoju NIDA.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku
    ul. Edukacyjna 11
    32-600

Galeria zdjęć