Zadanie polega na przebraniu się za wybraną postać historyczną, postać z obrazu, greckiego boga bądź bohatera utworu literackiego – ważne, żeby zachować historyczne lub literackie odniesienie, choć liczy się też fantazja. Należy wykorzystać, tylko to co macie w domu – niczego nie kupować!!!
Można zainscenizować scenkę ze scenografią i rekwizytami, w zależności od pomysłów i dostępnych materiałów. Osoby, które mają zdolności plastyczne, mogą namalować swój historyczny obraz lub ilustrację ulubionego utworu. Zadnie w formie jednego, dobrej jakości zdjęcia należy odesłać do 10 maja 2020 r.
Na zdjęciu należy umieścić etykietkę z tytułem oraz imię i nazwisko twórcy.
Klasy IV-VIII odsyłają prace do p. R. Patyk (maila uczniowie otrzymali już przy innych okazjach)
Klasy I-III odsyłają pracę do p. M. Kotyli na adres dram@poczta.onet.pl
Dziś Międzynarodowy Dzień Ziemi – święto obchodzone corocznie 22 kwietnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2009 roku. Dbajmy o nasza planetę dbając o nasze bezpośrednie otoczenie.
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.
Materiały można pobrać pod adresem:
Jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę? Zapoznaj się z instrukcją w postaci infografiki.
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji społecznej #wszystkobedziedobrze zapoczątkowanej przez włoskie dzieci, które zamknięte w domach przez epidemię tworzyły prace plastyczne ze słońcem i tęczą oraz hasłem „wszystko będzie dobrze ” i wieszały je w oknach i na balkonach. Akcja z czasem zyskała wymiar ogólnoświatowy.
Nasi uczniowie wzorem włoskich kolegów i koleżanek mieli wykonać plakaty, wywiesić je w oknach i przesłać nam ich zdjęcia.
Celem akcji było wykonanie plakatu napawającego optymizmem, niosącego nadzieję w trudnym czasie pandemii i dodającego sił. Dzielenie się radością i spontanicznością z innymi. Aktywizacja dzieci i młodzieży w czasie pandemii, wirtualna integracja środowiska szkoły.
Dziękujemy, że tak licznie odpowiedzieliście na nasz apel.
Inicjatorką akcji była pedagożka szkolna Marta Pastwa-Tusińska, która napisała na naszym szkolnym profilu FB: "Wszystkim Wspaniałym Uczennicom i Uczniom bardzo dziękuję za włączenie się do akcji WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE! Jesteście fantastyczni! Czekamy na więcej Waszych pięknych rysunków. Możecie je także wrzucać samemu w komentarzach na naszym szkolnym profilu FB. Pozdrawiam Was cieplutko!"
Szanowni Rodzice!
Pandemia jest czasem kryzysu. Mamy trudność z dostępem do pomocy. Epidemia wywołuje lęk o życie swoje i bliskich oraz niepewność jutra. To sytuacja, która może doprowadzić do większej liczby i zaostrzenia istniejących problemow i zaburzeń psychicznych. Jest jednak wiele miejsc, do których można się zgłosić po pomoc - najlepiej telefonicznie. Możliwy jest też w uzasadnionych przypadkach kontakt osobisty.
Podsyłam kilka informacji o instytucjach lokalnych i linków do stron pomocowych:
1. Poradnia Psychologczno - Pedagogiczna w Oświęcimiu
WAŻNE - PRACA PORADNI2020.03.26
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i decyzją Starosty Powiatu Oświęcimskiego z dnia 26.03.2020 r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Oświęcimiu zawiesza wymagające osobistego wstawiennictwa i bezpośredniego kontaktu zajęcia: diagnozy, terapie, konsultacje, zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju do dnia 10 kwietnia 2020 r.Pracownicy pedagogiczni Poradni będą udzielać porad, konsultacji i wsparcia, terapii telefonicznie lub przy użyciu metod i technik kształcenia na odległość z wykorzystaniem urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną/wizualną codziennie w godzinach wcześniej ustalonych przez specjalistów.
Orzeczenia i opinie będą wydawane po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.
Klientów Poradni prosimy o wykorzystywanie alternatywnych sposobów komunikacji tj.
telefonicznie - 33 843 11 62, 505387488 w godzinach 8.00 - 15.00email: info@poradnia-oswiecim.pl, sekretariat.pppo@powiat.oswiecim.pl,pocztą tradycyjną ul. Bema 4 32-600 Oświęcim.
Prosimy o uszanowanie wprowadzonych zasad i ograniczenie do niezbędnego minimum osobistych wizyt w Poradni.Prosimy o wyrozumiałośćBożena Zacna - Czaja - Wicedyrektor
2. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu.
Uprzejmie informujemy, iż Pracownicy Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Oświęcimiu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 22:00 pod numerem telefonu510 – 374 – 573udzielają wsparcia oraz wszelkich informacji.Na chwilę obecną zostaje zawieszone poradnictwo psychologiczne, prawne oraz program korekcyjny dla sprawców przemocy.W pozostałych przypadkach proponujemy kontakt poprzez:.wiadomość e-mail, adres: wsparcie@akcja.pllub pocztę tradycyjną: 32-600 Oświęcim, ul. Bema 4.Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę.
3. Dla osób zagrożonych przemocą domową:
https://www.rpo.gov.pl/…/plan-awaryjny-przemoc-domowa-pomoc…
4. Psychologowie dla społeczeństwa:
https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/…
5. Pomoc dla osób dorosłych w kryzysie.
https://www.prawokonsumenckie.pl/…/emocjonalna-tarcza-antyk…
6. Psychika w dobie epidemii. Gdzie szukać pomocy.
https://zdrowie.wprost.pl/…/psychika-w-dobie-epidemii-gdzie…
7. Wsparcie psychiczne w czasie pandemii.
https://zwierciadlo.pl/…/wsparcie-psychicznie-w-czasie-pand…
8. Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego.
Działa całodobowo, 7 dni w tygodniu pod numerem 800-70-2222. Linia Wsparcia jest całkowicie bezpłatna. Pod numerem telefonu, mailem porady@liniawsparcia.pl oraz na czacie dyżurują psychologowie z Fundacji ITAKA. Udzielają porad i kierują dzwoniące osoby do odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju. Gotowi są do wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Można porozmawiać z nimi o swoim problemie, a także uzyskać profesjonalną pomoc.W wyznaczonych godzinach pełnią dyżury również specjaliści – lekarze psychiatrzy, prawnicy oraz pracownicy socjalni. Informacja o dyżurach znajduje się na stronie www.liniawsparcia.pl. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie czekaj i dzwoń na numer 112, ale nie blokuj tej linii, jeśli szukasz konsultacji z psychologiem lub psychiatrą.
9. Centrum Wsparcia prowadzone przez Fundację ITAKA.
W sytuacji, gdy doświadczasz kryzysu psychicznego lub zauważasz go u bliskiej osoby, możesz przez całą dobę zadzwonić na bezpłatny telefon do Centrum Wsparcia prowadzonego przez Fundację ITAKA. Pod numerem 800 70 2222 przez wszystkie dni tygodnia dyżurują specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy.
10. Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Przez całą dobę działa też telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: 116 111.
11. Całodobowa i bezpłatna infolinia ze wsparciem psychologicznym.
Wojska Obrony Terytorialnej na polecenie ministra obrony narodowej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. Specjalistyczna pomoc udzielana jest przez psychologów wojskowych WOT.
12. Wykaz centrów zdrowia psychicznego wraz z danymi kontaktowymi znajdziesz na stronie:www.czp.org.pl, mapa wraz z danymi teleadresowymi znajduje się pod adresem:https://czp.org.pl/index.php/o-czp/
13. Wykaz środowiskowych centrów zdrowia psychicznego.
Dane teleadresowei znajdziesz pod adresem: https://sczp.med.pl/placowki
Poradnie zdrowia psychicznego, nawet jeśli ograniczają możliwość wizyty, mogą świadczyć pomoc zdalnie – zadzwoń do nich. Pamiętaj, że szpitale psychiatryczne także nie zawiesiły swojej działalności.
Pozdrawiam serdecznie.
Marta Pastwa - Tusińska - pedagog szkolny
Wszystko będzie dobrze! To akcja organizowana przez dzieci na całym świecie. Chcielibyśmy, abyście wzięli w niej udział. To taki wiosenny challenge dla naszych uczniów, z pozdrowieniami od pani pedagog Marty Pastwy-Tusińskiej.
A więc uczniowie SP Rajsko do dzieła!!!
1.Narysuj tęczę.
2.Podpisz: Wszystko będzie dobrze!
3.Umieść tęczę w oknie.
4.Wykonaj zdjęcie z tęczą w tle.
5.Podpisz zdjęcie swoim imieniem i nazwiskiem. Prześlij do nas: sprajsko@sprajsko.gminaoswiecim.pl Termin: do 17 kwietnia br.
6.Zdjęcia opublikujemy na naszej stronie internetowej i FB.
7.Pamiętaj:#wszystkobedziedobrze
Zanim skończą Państwo czytać ten tekst, na świat przyjdzie około 250 dzieci. Dwoje z nich będzie miało prawdopodobnie zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwojowe, w tym także autyzm.
Dzisiaj ani pewnie jutro nie będzie lekarstwa na autyzm, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby osobom z autyzmem żyło się lepiej. Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest
w Polsce bardzo niska. Reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne
i krzywdzące.
Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, wręcz rozwydrzone, a dorosły z autyzmem to dziwak lub „psychol”.
Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w kwestii autyzmu.
Jedną z nich jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.
Organizacje działające na rzecz osób z autyzmem w Polsce
i na świecie, celebrują ten dzień, kolorem niebieskim.
W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.
Czego nie wiesz o autyzmie, a co na zawsze może zmienić Twoje postrzeganie tego zaburzenia rozwoju?
Sprawdź 5 ciekawostek, których mogłeś nie znać, a które pozwolą Ci lepiej zrozumieć ludzi
z autyzmem:
1.Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji
z innymi i sprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych.
2.Autyzmu powoduje trudności zarówno w kontaktach społecznych, jak i w uczeniu się oraz postrzeganiu otoczenia.
3. ONZ uznaje autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów świata.
4. W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego dziecka na około 150 – liczba stale rośnie.
5. Mimo iż, wraz ze wzrostem ilości diagnozowanych osób, wzrasta również wiedza na temat przyczyn, objawów i metod terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewystarczająca.
https://www.polskananiebiesko.pl/
Pedagog szkolny
Marta Pastwa-Tusińska
Dziś, 2 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dlatego nasi uczniowie, rodzice a nawet pan dyrektor – świecą dziś na niebiesko . To wyraz naszej akceptacji dla osób ze spektrum autyzmu. Dziękujemy, że odpowiedzieliście na nasz apel i nadesłaliście tak wiele zdjęć. Nie pozostaliście obojętni. Dziękujemy za kreatywne pomysły: własnoręcznie wykonany plakat z napisem „W moim świecie jest miejsce dla osób autyzmem”, koszulkę z nadrukiem „Milion swingów dla autyzmu”, piękne kostiumy, aranżacje tła, świecące na niebiesko lampki (i lampy), niebieskie ubrania, niebieskie koszulki (i skarpetki), niebieskie kwiatki i maskotki. Stanęliście na wysokości zadania. Wyróżniamy Was publikując najlepsze zdjęcia.
Świecąc dziś na niebiesko zwracamy uwagę na osoby, u których zdiagnozowano autyzm.
Nie jesteśmy zieloni w temacie autyzmu.
Dlaczego?
Bo autyzm to ogromny problem społeczny - diagnozuje się go u jednego 1 dziecka na 100 urodzonych.
Dlatego dziś - w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - mówimy o nim szczególnie głośno.
„Świecąc na niebiesko” tworzymy lepszy świat dla dzieci z autyzmem w Polsce. Tworzymy lepszy świat dla wszystkich dzieci.
Uwaga! Uczestnicy konkursu otrzymują dziś niebieskie pochwały i świecące na niebiesko punkty z zachowania!!!
Monika Bartosz, Marta Pastwa –Tusińska , Marzena Wilk-Grabowska
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie: Empire State Building w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney.
Ty też zaświeć się na niebiesko!
Zadanie jest niezwykle proste.
Ubierz się na niebiesko (niebanalne kreacje mile widziane), zrób zdjęcie i prześlij je do nas. Najlepsze zdjęcia wyróżnimy zamieszczając je na naszej stronie internetowej.
Dlaczego?
Bo autyzm to ogromny problem społeczny - diagnozuje się go u jednego 1 dziecka na 100 urodzonych. Dlatego 2 kwietnia - w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - mówimy o nim szczególnie głośno. „Świecąc na niebiesko” tworzymy lepszy świat dla dzieci z autyzmem w Polsce. Tworzymy lepszy świat dla wszystkich dzieci.
Dlatego….
Nie bądź zielony w temacie autyzmu.
W kwietniu bądź niebieski!!!
Zdjęcia (indywidualne, rodzinne) prosimy przesyłać mailem na adres: martapastwa75@gmail.com do środy, 1 kwietnia 2020.
Jeden uczestnik wysyła maksymalnie trzy zdjęcia.
Zapalcie się (na niebiesko) do pomysłu! Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie.
Monika Bartosz, Marta Pastwa-Tusińska, Marzena Wilk-Grabowska
Na podstawie rozporządzeń Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.:
zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych na terenie Szkoły zostaje przedłużone do dnia
10 kwietnia 2020 r., a od dnia 25 marca 2020 r. zadania Szkoły będą realizowane
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Kształcenie z wykorzystaniem metod i technik na odległość oznacza wykorzystanie w procesie edukacji wszelkich dostępnych środków komunikacji, które nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem, a także możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela. Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to aktywność nauczyciela i ucznia, która może się odbywać z użyciem monitorów ekranowych, ale także bez ich użycia. Odbywa się przez podejmowanie przez Ucznia aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia.
W naszej Szkole oficjalną formą zdalnego nauczania jest dziennik elektroniczny Librus poprzez moduły: „Wiadomości” i „Zadanie domowe”, które będą również podstawowym kanałem komunikacji Nauczyciel-Uczeń-Rodzic.
Zajęcia edukacyjne w ramach zdalnego nauczania będą się odbywać od 25 marca 2020 r. zgodnie z zamieszczonym na stronie szkoły tygodniowym rozkładem zajęć lekcyjnych.
Uczniowie:
Ważne, aby Uczniowie systematycznie odbierali informacje od nauczycieli i realizowali zlecane im przez nauczycieli zadania na bieżąco. Obecność na danych zajęciach edukacyjnych zostanie uznana poprzez odebranie przez ucznia wiadomości od nauczyciela w czasie 24 godzin.
Działania w ramach zdalnego nauczania mogą być prowadzone w oparciu m.in. o:
Szanowni Państwo, zawieszenie działalności Szkoły i zdalne nauczanie jest wyzwaniem dla nas wszystkich: Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Dyrekcji. To bardzo trudny czas dla nas wszystkich, proszę więc o wzajemne zrozumienie i wsparcie, wierzę, że w ten sposób uda się nam uchronić przed rozprzestrzenianiem się epidemii i na miarę tych trudnych okoliczności pomóc młodym ludziom
w poszerzaniu ich wiedzy i rozwijaniu umiejętności.
Z życzeniami zdrowia,
Przemysław Dziedzic
Zachęcamy naszych uczniów do udziału w konkursie ,,Zabij nudę w domu''. Polega on na tym, aby pokazać innym, jak radzicie sobie z nadmiarem wolnego czasu i w jaki sposób walczycie nudą w domu. Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać filmik i przesłać go do szkoły na email: sprajsko@sprajsko.gminaoswiecim.pl
Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy! Najbardziej kreatywne pomysły będą nagradzane.
Angelika Hylińska
W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce spowodowaną zagrożeniem zakażenia koronawirusem oraz jednocześnie trwającym naborem do klasy I w naszej szkole informuję, że podjęliśmy zalecane środki ostrożności.
Podstawą zapisania dziecka jest złożenie wniosku o przyjęcie dziecka wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym oraz dostarczenie ich do naszej placówki do dnia 27 marca 2020r.
Mogą skorzystać Państwo z poniższych sposobów pobrania i złożenia dokumentów rekrutacyjnych.
Dokumenty można pobrać z naszej strony internetowej (załaczniki poniżej) bądź w wersji papierowej - bezpośrednio przy wejściu do naszej szkoły (Rajsko, ul. Edukacyjna 11). W przedsionku uruchomiliśmy bowiem specjalne stanowisko, na którym wystawiono formularze do pobrania.
Wypełnione dokumenty można wrzucić do znajdującej się przy drzwiach skrzynki. Można je również zeskanować i wysłać na adres mailowy szkoły: sprajsko@sprajsko.gminaoswiecim.pl lub nadać pocztą (Szkoła Podstawowa im. JP II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11, 32-600 Rajsko)
Przy wejściu do szkoły znajduje się również dzwonek, za pomocą którego w wyjątkowych sytuacjach można wezwać pracownika szkoły.
Ewentualne konsultacje udzielane będą wyłącznie drogą telefoniczną tel. (+33) 843-12-29 codziennie w godz. 8.00-14.00 lub e-mailową sprajsko@sprajsko.gminaoswiecim.pl.
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Dziękujemy za zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji.
Mimo ograniczeń staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i pozostawać do Państwa dyspozycji.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. JPII w Rajsku
mgr Przemysław Dziedzic
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania (UWAGA! Obowiązują podpisy obojga Rodziców):
karta_zapisu_dziecka_do_szkoly_klasa_I_2020-2021.doc
wniosek_o_przyjecie_do_szkoly_2020-2021SP_RAJSKO.doc
ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY OŚWIĘCIM
w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, na rok szkolny 2020/2021 do szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Oświęcim.
https://www.prawomiejscowe.pl/UrzadGminyOswiecim/document/604653/Zarz%C4%85dzenie-25_2020
Szanowni Państwo! Zachęcamy, aby porozmawiać z młodszymi dziećmi, jeśli są zaniepokojone ostatnimi wydarzeniami. Dzięki rozmowie i tłumaczeniu dziecięcy strach przed nieznanym może zostać oswojony i się zmniejszyć.
Pomocna może być w tym publikacja opracowana przez kolumbijską psycholog Manuelę Molina-Cruz, a przetłumaczona na język polski. Jest ona dostępna pod adresem:
Pozdrawiam serdecznie.
Marta Pastwa - Tusińska - pedagog szkolna
Na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej wynikającej z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Rodzicu,
UWAGA!!! Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku z przykrością informuje, że z powodu zagrożenia wirusem COVID-19, zaplanowane na 19 marca br. Dni Otwarte zostają odwołane. Jutrzejszy wyjazd klas I-III na przedstawienie do Oświęcimskiego Centrum Kultury również się nie odbędzie.
28 lutego 2020 r. zakończono realizację projektu pn. „Jeżdżę z głową” edycja 2020 r. w gminie Oświęcim, współfinansowanego ze środków własnych Gminy Oświęcim, jak również ze środków Województwa Małopolskiego, w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży
Wartość dofinansowania z Województwa Małopolskiego niniejszego przedsięwzięciaw 2020 roku wyniosła 21 100,00 zł.
Koszt całkowity realizacji Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020 r.” w Gminie Oświęcim wyniósł 46 284,66 zł w tym: Województwo Małopolskie dofinansowało 46% wartości Projektu, natomiast Gmina Oświęcim dofinansowała 54%.
Realizatorem Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020”, było Samorządowe Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim.
W projekcie uczestniczyło 67 uczniów klas III, IV ze szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Oświęcim.
Głównym celem projektu było zdobycie umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach, poznanie zasad bezpieczeństwa na stoku, samodzielnego, bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich raz nabycie nawyku jazdy w kasku.
Zajęcia odbywały się na stoku Stacji Narciarskiej Małe Ciche w gminie Poronin i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach. Organizowali uczestnikom w sposób ciekawy czas spędzany na „Białej szkole”, zgodnie ustalonym „Ramowym programem obozu narciarskiego „Jeżdżę z głową” Małe Ciche, 24-28 luty 2020 r.
Wyjazd 67. dzieci ze szkół podstawowych gminy Oświęcim, został zorganizowany w formie „Białej szkoły”, której program przygotowany został przez Panią Małgorzatę Bucką – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej, pełniącej rolę kierownika.
Dla wszystkich uczestników kursów nauki jazdy na nartach był to czas aktywnego i bezpiecznego wypoczynku w myśl hasła „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.
Instruktorzy nauki jazdy na nartach zorganizowali pokaz nabytych umiejętności przez uczestników projektu „Jeżdżę z głową” m.in. jazdy pługiem (w załączeniu filmik).
Na koniec nauki jazdy na nartach instruktorzy przygotowali niespodziankę w postaci zawodów, jazdy slalomem (w załączeniu filmik).
Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, który został wręczony przez Wójta Gminy Oświęcim - Pana Mirosława Smolarka.
Wójt Gminy Oświęcim, po przyjeździe w dniu 27 lutego 2020 r. do miejscowości Małe Ciche – miejsca realizacji projektu „Jeżdżę z głową” edycja 2020, został ciepło przyjęty przez uczestników projektu, którzy podziękowali za to, że Gmina Oświęcim umożliwiła im uczestnictwo w kursie jazdy na nartach.
Pozostały w sercach dzieci piękne wspomnienia. Zostały uwieńczone wykonaniem samodzielnych rysunków i zapisów w pamiętnikach. Warto realizować takie przedsięwzięcia.
Dziękujemy za współfinansowanie Projektu „Jeżdżę z głową edycja 2020” Województwu Małopolskiemu i Gminie Oświęcim.
Koordynatorzy Projektu:
mgr Agata Michalska – Dyrektor CUW Gminy Oświęcim
mgr Violetta Korczyk – Zastępca Dyrektora CUW Gminy Oświęcim
"W osiemdziesiąt minut dookoła szkoły..." - pod takim hasłem organizujemy tegoroczny Dzień Otwarty, który odbędzie się 19 marca 2020 r. o godz. 17.00. W imieniu p. dyrektora, grona pedagogicznego oraz uczniów serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, do zwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z jej ofertą. W czasie "wesołego lotu balonem" czekają na Was: sportowe zmagania, kolorowa świetlica, układanki matematyczne, język angielski na wesoło, bajkowa biblioteka, origami, słodki poczęstunek.
W załączeniu tegoroczna oferta.
Zapraszamy!!!
Zobacz ofertę naszej szkoły - rok szkolny 2020/2021